Płatności za paliwo przy dystrybutorze dostępne na stacjach AVIA

kwi 13, 2023 | aktualności

Na stacjach paliw AVIA została wprowadzona możliwość bezdotykowych płatności za paliwo przy dystrybutorze za pomocą aplikacji mobilnej Spark. Aplikacja pozwala na szybkie płatności z wykorzystaniem  kodu QR, po których klient otrzymuje automatycznie na swoje konto e-paragon fiskalny lub e-fakturę, czyli dokumenty sprzedaży w wersji elektronicznej. Wkrótce system będzie również zintegrowany z kartą flotową AVIA. Współpraca sieci stacji AVIA ze Spark to innowacyjne podejście do obsługi klientów i płatności na stacjach paliw.

Spark to aplikacja mobilna służąca do szybkich i wygodnych płatności, która ma wiele zastosowań. Użytkownik aplikacji może zapłacić za paliwo na stacji bezpośrednio przy dystrybutorze, opłacić bilety autostradowe e-TOLL (aplikacja jest oficjalnym partnerem Ministerstwa Finansów) czy przekazać darowiznę na wybraną organizację charytatywną (współpraca z siepomaga.pl). Aplikacja daje także możliwość otrzymywania dokumentów sprzedaży w wersji elektronicznej – e-paragonów fiskalnych lub e-faktur, które w pełni zastępują wersję papierową. Partnerem Spark w obsłudze płatności elektronicznych jest firma Przelewy24.

Płatności przy dystrybutorze z aplikacją Spark są już możliwe na stacjach AVIA w Grzegorzewie, Małkini, Poznaniu (Juraszów) i Gorzowie Wielkopolskim, a funkcjonalność dostępna będzie sukcesywnie na kolejnych stacjach.

Sam proces płatności jest dla klienta prosty i intuicyjny. Po zatankowaniu paliwa na wybranej stacji wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze i zatwierdzić płatność w Spark. Zatwierdzenie w aplikacji kończy transakcję i kierowca może ruszyć w dalszą trasę.

Polecamy również

31. finał WOŚP na stacjach AVIA

31. finał WOŚP na stacjach AVIA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 31. Środki zebrane podczas tegorocznego finału przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. Skarbony...